+370 69333933 Savitarna
2023 Rugpjūčio 02 d.

Pasiekimai ir iššūkiai: ką daryti, kai paslėpta turto žala atrandama jau po draudimo kompensacijos? Kliento istorija

Kartais į mūsų paslaugų „daržą“ skrieja klausimas: „kodėl patyrus žalą reikėtų kreiptis į TuriuŽalą.lt?“, tad pateikiame 3 svarbiausius „Kodėl?“:

  1. Mūsų paslaugą apmoka draudimas, todėl nelaimę patyrusiam žmogui tai papildomai nieko nekainuoja. 
  2. Tai sutaupo labai daug nervų ir laiko, nes žalą patyrusiam žmogui nereikia komunikuoti su draudimo bendrove, įvertinti žalą, ieškoti meistrų ir pačiam atstatyti turtą.
  3. Mes išmanome draudiminės turto žalos niuansus ir esame pasiruošę rasti sprendimą bet kokiai situacijai. Pavyzdžiui: ką daryti, kai paslėpta turto žala atrandama jau po žalos įvertinimo ir draudimo išmokos? Būtent apie tai ir bus šis straipsnis.

Kliento namuose įvykusio gaisro priežastis – ne iki galo aiški, tačiau pirmosios gaisro kibirkštys įvyko namo kieme.

Nuo ko pradėjome atstatymo darbus?

  • Specializuotas namo vidaus valymas po gaisro (sienos, lubos, grindys ir visi namuose esantys daiktai) ir gaisro kvapo panaikinimas. Pirmame aukšte po valymo buvo akivaizdu, kad perdažymas – nereikalingas. Po pirminio žalos vertinimo, antrame aukšte buvo numatytas tik valymas ir perdažymas. Pradėjus valymą pamatėme, kad virš gipso lubų yra suodžių, dėl to būtina demontuoti viso antro aukšto lubas. 
  • Gaisras skaudžiai palietė ir stogą. Stogo, saulės elektrinės, stoglangių keitimas buvo akivaizdi būtinybė (žr. paveikslėlyje raudoną rodyklę). Pilnai demontavome ir sumontavome pirmą šlaitą, išsaugant antrą šlaitą, kuris liko sveikas (žr. paveikslėlyje žalią rodyklę). Atliekant demontavimo darbus, pradėjo lyti. Pastebėjome, kad kito šlaito difuzinė plėvelė nuo karščio prarado savo pagrindinę savybę – tapo neatspari vandeniui, tad visas vanduo ne nubėgo nuo plėvelės, o į ją įsigėrė. Dėl to bus atliekamas stogo demontavimas iki gegnių, keičiama plėvelė, dedama nauja danga.
  • Pirminiu vertinimu atrodė, kad nukentėjo tik stogo pakalimas. Pradėjus jo demontavimą, atradome, kad ugnis pateko ir giliau – ugnis pažeidė difuzinę plėvelę ir keletą gegnių  (žr. paveikslėlyje geltoną rodyklę). Bus demontuojamos visos bituminės čerpės dalis, OSB plokštės (čerpės kalamos ant OSB plokštės) keičiamos gegnės ir dalis difuzinės plėvelės.
  • Apdegusios namo plytos (žr. paveikslėlyje mėlyną rodyklę). Pirminiu vertinimu ketinome tik nuvalyti ir nusmėliuoti plytas. Bet nuardžius stogą pamatėme, kad tarp geltonų plytų ir namo sienos yra tarpas, kuriame buvo apšiltinimo sluoksnis. Jis išsilydė, dėl to reikia ardyti visą sieną, iš naujo apšiltinti ir mūryti naujai.

Tad ką išmokstame iš šios situacijos?

  • Visą papildomą ir iš pradžių neįvertintą turto žalą fiksuoja ir draudimo bendrovei pateikia TuriuŽalą.lt komanda.
  • Jeigu mes nebūtume dalyvavę šiame procese, greičiausiai paslėptai žalai įrodyti būtų pritrūkę įrodymų. Atnaujinti žalos bylą ir prašyti didesnės kompensacijos – ne kiekvienas žmogus pasiryžtų, šis procesas gali trukti ir metus.

Nelaimės metu svarbu žinoti, kad nesate vieni! Apsidrauskite turtą ir jeigu Jums kada nutiks nelaimė, kreipkitės į mus užpildydami formą čia – Registruoti būsto draudiminį įvykį | TuriuŽalą.lt