Saulės elektrinės: gaisro rizikos valdymas

Saulės energijos naudojimas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje sparčiai auga ir tampa kone populiariausiu atsinaujinančios energijos šaltiniu. Nors saulės elektrinės sprendžia aplinkosaugos problemas, pvz., mažesnį anglies dvideginio išmetimą ir atsinaujinančios energijos šaltinį, jos taip pat kelia gaisro grėsmę. 

Kaip veikia saulės elektrinė? Pagrindiniai principai.

Saulės elektrinės veikia panaudodamos saulės fotovoltines plokštes, kurios konvertuoja saulės šviesą į elektrą. Šis procesas vadinamas fotovoltine konversija. Fotovoltinės plokštės sudarytos iš puslaidininkio medžiagų, dažniausiai silicio, kurios sugeria saulės šviesą ir išlaisvina elektronus, taip sukuriant elektros srovę. Nors skamba sudėtingai, profesionalų rankose šis procesas yra lengvai išpildomas. Nors saulės elektrinės yra laikomos saugiais energijos šaltiniais, susidarius tam tikroms situacijoms jos kelia gaisro riziką. 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? 

  1. Netinkama įranga arba montavimas. Netinkamai sumontuotos ar pažeistos fotovoltinės plokštės gali sukelti trumpąjį jungimą. Deja, bet dar šiais metais TuriuŽalą.lt komanda su tokiu įvykių susidūrė tiesiogiai. Klientų namuose, saulės elektrinės montavimo metu kilo gaisras, dėl kurio sudegė dalis namų. Šio įvykio žala siekė net 62 tūkst. eur. Plačiau apie įvykį skaitykite čia
  2. Perkaitimas. Ilgalaikis perskaitimas, ypač karštomis vasaros dienomis, gali sukelti medžiagų užsidegimą.
  3. Bendri elektros sistemos gedimai. Netinkamas elektros sistemos priežiūra ar gedimai gali sukelti elektros kibirkščių, kurios gali sukelti gaisrą.

Norint užtikrinti saugią saulės elektrinių eksploataciją ir sumažinti gaisro riziką, svarbu imtis tam tikrų prevencinių priemonių.

  1. Reguliari priežiūra. Saulės elektrinių techninės būklės patikrinimas yra būtinas ir padės laiku aptikti ir pašalinti galimus gedimus.
  2. Profesionalus montavimas. Įsitikinkite, kad saulės elektrinės montuojamos kvalifikuotų specialistų. Nepamirškite patikrinti įmonės istorijos, darbuotojų požiūrį į klientą.
  3. Saugumo standartai. Saulės elektrinės turi atitikti nacionalinius ir tarptautinius saugumo standartus. Jų teiraukitės pardavėjų – specialistų.

Saulės elektrinės yra reikšmingas žingsnis švaresnės ir tvarios energetikos ateities link. Nors jos kelia tam tikrą gaisro riziką, tinkamai jas eksploatuojant ir laikantis aukštų saugumo standartų, galima užtikrinti jų saugumą ir efektyvumą.

Namų draudimas – ar saulės elektrinė „įskaičiuota“?

Sudarant nekilnojamo turto draudimo sutartį, būtinai informuokite savo draudimo bendrovę apie tai, kad ant stogo turite saulės elektrinę, ji bus įtraukta į sutartį. Prieš sudarant sutartį, dar kartą perskaitykite ir išanalizuokite ją, kad būtumėte ramūs ir užtikrinti. 

Nuo nelaimės nesame apsaugot, bet galime jai tinkamai pasiruošti. Pagrindiniai dalykai, kurie užtikrins saugumą ir ramybę – turto draudimas ir žinojimas apie savo teisę naudotis TuriuŽalą.lt nemokama pagalbos paslauga. Ši paslauga užtikrina sklandžią komunikaciją su draudimo bendrove, sąžiningą turto žalos įvertinimą ir greitą turto atkūrimo procesą. Apie šią nemokamą paslaugą daug piliečių, turinčių turto draudimą, nežino. Tad linkime to nepamiršti ir turėti omenyje!

Registruoti žalą
This site is registered on wpml.org as a development site.