+370 69333933 Savitarna
2024 Sausio 08 d.

Atkūrimo darbų pradžia: „Senevita” senelių namų specializuotas valymas po gaisro

Lapkritį įvykusi gaisro tragedija „Senevita“ senelių namuose visus privertė susimąstyti, kaip netikėtai gali pasikeisti kasdienis ir ramus gyvenimas. Nelaimė pareikalavo dviejų žmonių gyvybių ir privertė evakuoti dešimtis senolių. Šis skaudus įvykis palietė ypač pažeidžiamą visuomenės grupę ir kėlė daug nerimo dėl ateities, nes pastatas nebuvo apdraustas.

Autorius: S. Lisauskas / BNS nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė parodė pasitikėjimą TuriuŽalą.lt komanda ir šio pastato specializuotą valymą po gaisro patikėjo mūsų komandai.

Pirmas žingsnis – specializuotas valymas po gaisro.

Valymo darbai buvo pradėti vykdyti nedelsiant. „Valymas po gaisro yra daug daugiau nei paprastas tvarkymasis. Tai – atkūrimo pradžia,” sako Vytautas, TuriuŽalą.lt ekspertas. „Mes šaliname gaisro likučius, atliekame visapusišką dezinfekciją, kvapų neutralizavimą. Tai labai svarbus procesas, kad patalpose vėl būtų galima gyventi.„

Patalpų valymo statistika.

Mūsų komanda išvalė 1032,56 m² sienų paviršių, išmontavo 768,94 m² sienų, pasirūpino 551,88 m² grindų valymu ir 136,62 m² grindų dangos demontavimu. Lubos taip pat buvo nuodugniai tvarkomos: 550,00 m² išvalytos ir 227,65 m² demontuotos. Viso proceso metu surinkta ir išvežta 140 m3 šiukšlių užtikrinant, kad visos atliekos būtų specialiai utilizuotos, kad nebūtų padaryta jokios papildomos žalos aplinkai. „Atliekant valymą po gaisro, kiekvienas kvadratinis metras yra svarbus,” toliau pasakojo Vytautas. „Šio darbo tikslumas ir detalumas yra kritinis, siekiant atkurti ne tik namų išvaizdą, atlikti specializuotus kvapų naikinimus, bet ir užtikrinti, kad jie būtų saugūs gyventojams.”

Svarbi ir didelė darbų dalis jau yra atlikta, tad prognozuojame, kad senjorai į namus galės grįžti jau greitai. Gaisras „Senevita“ senelių namuose Vilniuje moko visus svarbios pamokos apie prevenciją, tinkamą parengtį, apie bendruomeniškumą ir gebėjimą susitelkti, kai to labiausiai reikia. Šis įvykis skaudžiai primena ir apie draudimo svarbą – ne tik savo asmeninio būsto, bet ir viešosios paskirties, verslo ar komercinių pastatų.